Denizli Psikodrama Derneği’nin organizasyonuyla düzenlenen Uluslararası 44.Grup Psikoterapileri Kongresi kapsamında yapılan ilk gün sınav ve konferans etkinlikleri Bergama Ticaret Odası Eğitim Salonları’nda gerçekleştirildi.

Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sarıl’ın katıldığı, yurtiçinden ve yurtdışından bir çok öğrenci ve akademisyenin bulunduğu açılış törenleri tarihte psikoterapinin ilk uygulandığı yer olan antik çağın sağlık merkezi Asklepion’da başladı.  Kongre Başkanları Prof. Dr. Osman Özdel, Prof. Dr. Nalan Kalkan Oğuzhanoğlu’nun ve Kongre Onursal Başkanı Psikoterapi uzmanı Dr. Grete Leutz’ un  konuşmalarıyla başlayan açılış törenleri; müzik dinletileri, BERKSAV’ın halk oyunları gösterileri  ve Kongre Başkanları’nın organizasyonda emeği geçenlere takdim ettikleri teşekkür belgelerini sunmalarıyla devam etti.

Törende Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper’i platforma davet eden Kongre Başkanı Osman Özdel, kongrenin düzenlenmesinde büyük bir özveri ve yardımı olduğunu belirttiği Ürper’e teşekkürlerini iletti.