UNESCO’nun 999’uncu Dünya Mirası, ilkler şehri Bergama, Kasım ayında Türkiye Oryantiring Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Bergama Belediyesi, Türkiye Oryantiring Federasyonu ile Kasım ayında Bergama’da yapılacak olan Türkiye Oryantiring Şampiyonası 1.Kademe Yarışları’nın için iş birliği protokolü imzaladı.
Bergama Belediyesi Başkanlık Makamında yapılan protokol imza törenine Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç.Dr. Tekin Çolakoğlu, Türkiye Oryantiring Federasyonu As Başkanı Koray Dever, Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Atlam ve Bergama Belediyespor Oryantiring Takımı Antrenörü Burçin Güven katıldı.

Bergama’da Kasım ayında yapılacak olan Türkiye Oryantiring Şampiyonası 1.Kademe Yarışları için yapılan imza töreninde konuşan Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç.Dr. Tekin Çolakoğlu, Şampiyonanın Bergama’da yapılacak olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek; “Yarışlar uzman haritacılar tarafından belirlenecek parkurda gerçekleşecek. 2500 üzerinde sporcu katılacak. Bergama Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç’in ilgisi ve misafirperverliği bizi çok memnun etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise kentte yapılan sportif çalışmaları anlattı. Başkan Gönenç; “Çocuklarımız bizim önceliğimiz. Eğitimde, sanatta olduğu gibi sporda da elimizden geldiğince geleceklerine yön vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığını da görmeye başladık. Daha geçtiğimiz hafta Badminton takımımızdan 2 çocuğumuz Türkiye Şampiyonu oldu. Taekwondo’da Türkiye dereceleri aldık. Oryantiring takımımızda geçtiğimiz yıl birçok başarıya dâhil olmuştu. Ben bu işlerde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanımıza da gösterdikleri çaba ve ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bergama’da belediye ile birçok organizasyonda ortak çalıştıklarını ifade eden Bergama Ticaret Odası Yönerim Kurulu Başkanı Fikret Ürper: “İlçemizin tanıtım faaliyetlerinde belediyemiz ile birçok projede ortak çalışıyoruz. Bu projede de ortaklığımız devam ediyor. İlçemizde gerçekleştirilebilecek birçok alternatif organizasyon var ve bizler de kurumlar olarak bu organizasyonları sizlerin de sayesinde ilçemize taşıyoruz. Bergama’nın Kozak yöresi eşsiz doğa güzellikleri olan bir yer ve burada bu organizasyonu hepmizin bir yerde toplanmasıyla yapıyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Umarım ilerleyen yıllarda çok daha çeşitli organizasyonlarda beraber yer alabiliriz” dedi.