Sayın Üyemiz,
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza iletilen yazıda Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Özbekistan Ziyareti Programı’nın, yapılan değişiklik sonucu bir gün kısalmış olduğu ve ziyaretin 4-5 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmiştir.
Ekte iletilen Programa katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, TOBB tarafından görevlendirilen ETS Ersoy Turistik Servisleri A. Ş.’nin Garanti Bankası Kadıköy Ticari Şubesi TR 54 0006 2001 6730 0006 2999 73 numaralı Türk Lirası hesabına, 7.250,- Türk Lirası ön avans bedeli ödemeleri gerektiği ifade edilmiştir. Katılım bedelinin kesinleşmesini takiben, bakiye tutarın ziyaret öncesinde katılımcılardan talep edileceği belirtilmiştir.
Ödeme yapılırken açıklama kısmına “4-5 Ekim 2019 Özbekistan Heyeti katılım ücreti” açıklaması yazılması gerektiği bildirilmiştir. 5 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek İş Forumu’na yerinden katılım ücretinin 500-Türk Lirası olduğu, meblağın yukarıda belirtilen banka hesabına yatırılması gerektiği aktarılmıştır.
Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin ozbekistan.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve yüksek çözünürlüklü “jpeg” formatında bir fotoğraf ve pasaportun renkli kısmı ile ödeme yaptıklarına dair dekontu ozbekistan@tobb.org.tr adresine en geç 30 Eylül 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerektiği bildirilmiştir.
Kişi başı organizasyon giderlerinin, katılımcı sayısına göre tespit edildiği ifade edilmiştir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için, en geç 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 14.00’e kadar TOBB’a yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerektiği belirtilmiştir.
Bilgilerinize sunarız.