Cuma günü Cumhuriyet Meydan’ında gerçekleşen turizm bürosunun açılış törenine Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Yanık, CHP İlçe Başkanı İdris Yavuz Yılmaz ve birçok üyemiz katıldı.
Oda Başkanımız Melih Kahraman açılış konuşmasında “Şubat ayından bu yana oda olarak bir arkeolog ve endüstri tasarımcısıyla çalışma içindeydik. Bu çalışmanın sonunda Türkçe, İngilizce, ve Yunanca olmak üzere üç dilde Bergama’yı tanıtan broşür hazırlattık.” Büroda İngilizce bilen iki Bergamalı gencin istihdam edeceğini belirterek “ İlçeye gelen turistlerin konaklama ve ören yerlerinin yanı sıra el sanatları ve yemek yiyecekleri yerler hakkında bilgilendirilerek Bergama turizmine katkı sağlamak için üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. Büromuz hafta içi ve hafta sonu sürekli hizmet verirken Bergama’ya ait ürünler de büromuzda yer alacaktır.
Belediye Başkanı Gönenç ise, Bergama Ticaret Odası Odası’nın girişimini olumlu bulduğunu dile getirerek, “Kente gelen turistlerin ören yerleri ve müzeyi gezmeleri dışında, şehrin diğer güzelliklerinin de bu büro sayesinde daha iyi tanıtılacağına inanıyorum. Biz de Bergama Belediyesi olarak önümüzdeki günlerde belirli noktalara turizm yol haritası koymayı planlıyoruz” şeklinde konuşmasına devam ederek hayırlı olsun temennilerinde bulundu.