İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayesinde, İzmir Ticaret Odası, TÜRSAB, TÜROFED, İzmir Vakfı desteği ile İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık tarafından organize edilen fuar, bu yıl 15. kez kapılarını açtı.

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve Bergama UNESCO Alan Başkanı Emre Ataberk ile birlikte fuarın açılışına katıldı. Açılış konuşmalarından sonra Bergama standına geçildi ve ardından diğer il ve ilçe standları gezildi.

İzmir’in dünya turizminden payını alabilmesi için bu fuarın büyük bir önem taşıdığını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte fuara, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, TURSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Onur Konuğu olarak da Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan katıldı. Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuarı’nın açılışı ile birlikte Outdoor (Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor ve Ekipmanları) Fuarı’na da start verilmiş oldu.