Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alan Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 2.’si düzenlenen Uçurtma Şenliği, Antik dönemin en önemli sağlık merkezlerinden biri olan Asklepion’da düzenlendi.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sarıl ve Genel Sekreter Gülay Koç’un da katıldığı şenlikte, aileleriyle birlikte uçurtma uçuran yüzlerce çocuk hem eğlendi hem de tarih ile iç içe eğlenceli bir deneyim yaşama fırsatı buldu.
Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus ve pek çok katılımcının yer aldığı şenlikte ayrıca 8. yıl dönümüne sayılı günler kalan Bergama’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişi de kutlandı.
Etkinlikte konuşan UNESCO Alan Başkanı Dr. Emre Ataberk: “İlçe Milli Eğitim ile aramızdaki iş birliği sayesinde okullarda yürüttüğümüz çalışmalar ile çocuklarımızda kültürel miras farkındalığı oluşturabilmek için toplamda 4 Bin öğrencimize Bergama’yı, UNESCO’yu ve tarihimizi anlattık ve anlatmaya da devam edeceğiz” dedi.

Facebook’ta okumak için tıklayabilirsiniz.