Selçukbey ilköğretim okulu Bergama ve Bölgesinde Otistik çocukların eğitimine yönelik yaptığı çalışmalarla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü.
2005 – 2006 eğitim öğretim yılından bu yana Bergama ve çevre ilçelerden gelen Otistik çocuklara eğitim veren Selçukbey İlköğretim Okulu, Bergamalı işadamları ve Ticaret Odasının da maddi desteğini alarak bu alandaki başarısını kanıtladı.
2005 – 2006 eğitim öğretim yılında bünyesinde sadece 1 Otistik Öğrenci bulundururken, çalışmalarını bu yönde şekillendirip Bergama Ticaret Odası ve Bergamalı işadamlarının da desteğini alarak, bu konuda başarılı çalışmalara imza atıyor.
Milli Eğitim Bakanlığının “Toplam Kalite Yönetimi” projeleri kapsamında bu çalışmalarını projelendiren Selçukbey İlköğretim Okulu bu çalışmalarının karşılığında 2’ncilik ödülüne layık görüldü ve il genelinde Bergama’nın adını bir kez daha duyurmuş oldu. Aldıkları ödülün kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Okul Müdürü Ersin Sezen “Böyle bir başarıyı elde etmek elbetteki çok sevindirici. Ancak bizim asıl sevincimiz, Otistik çocukların eğitimi gibi çok hassas bir konuda bu ödülü almış olmamızdandır. 2006 yılında Vekil Müdür olarak atandığım görevim süresince öğretmen arkadaşlarımızla bu konu üzerinde epeyce çaba harcadık ve hala da harcamaya devam ediyoruz. 4 yıl önce sadece 1 otistik öğrencimiz bulunurken şimdi 5 kayıtlı öğrencimiz bulunuyor. Biz bu konuda çalışmalarımızı sürdürürken Bergama, Kınık, Dikili ve Çandarlı”da 15 kadar otistik öğrenci olduğunu saptadık.. Bu yıl amacımız 5 olan Otistik öğrenci sayımızı 10 a çıkarmak ve bu alandaki çalışmalarımıza devam etmek .Şu anda en büyük sıkıntımız. Otistik Öğrencilerimiz için kadrolu öğretmenimizin olmaması. Bu çocukların eğitiminde 2 öğrenciye 1 öğretmen olması gerekiyor. Şu anda eğitimimizi sözleşmeli Özel Eğitimci arkadaşlarımızla devam ettiriyoruz. Kadrolu öğretmen açığımızın dışında herhangi bir sıkıntımız bulunmuyor. Öğrencilerimizin velileri de okulumuzun eğitiminden son derece memnun olduklarını ifade ediyorlar. Bizim en büyük gurur kaynaklarımızdan bir tanesi de budur. Çocuklarımızın aileleri tarafından takdir görmek, çocuklarının emin ellerde olduklarını hissettirmek bizim için bütün ödüllerden daha anlamlı. Burada ben okulum adına öncelikle Ticaret Odasına ve Bergamalı esnafımıza teşekkür ediyorum. Gereken özveriyi göstererek bize desteklerini esirgemediler.” Şeklinde konuştu.