Ekonomi hakkındaki başarılı tespit ve yorumları ile dikkatleri çeken İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü ve Ekonomist Şant Manukyan, Bergama Ticaret Odası konferans salonunda “2020’de Küresel Ekonomi ve Sonrası” konulu etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

Bölgemiz iş insanlarının katıldığı etkinliğe, önce Çin’i sonra da dünyayı vuran “Sars” ve “Corona Virüs” salgınlarının yarattığı ekonomik hasar istatistikleri ile başlayan Şant Manukyan, bu durumun tüm dünyayı ekonomik olarak kötü etkilediğini ve ilerleyen süreçte de bu etkinin devam edebileceğini söyledi.

Sunumuna, Çin’in büyümesinin yavaşladığını söyleyerek devam eden ünlü ekonomist, en yakın zamanda ekonomiyi düzeltmek için Çin’in bir paket açıklayacağını da düşündüğünü ifade etti.

Tüm bunların yanında, “Artık çevre duyarlılığı daha yüksek olan şirketlere yatırım yapılacak” diyerek de günümüz dünyasının değişen yatırım koşullarına da dikkat çekti. Etkinliğin sonunda, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Şant Manukyan’a plaket takdim ederek teşekkür etti.