Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununa istinaden çıkarılan tebliğler ile zorunlu hale gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları odamız ve TOBB-Meybem iş birliği ile yapılmaya devam ediyor.
Geçtiğimiz 3 gün boyunca toplamda 37 adayın katıldığı sınavlar, Meybem yetkilisi Hakan Yıldırım gözetiminde 3 gün boyunca yazılı ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Hazırlanan test sorularıyla adayların mesleklerine ilişkin teknik bilgileri ölçülürken, uygulama sınavları ile de motorlu araç alım-satım işlemleriyle pratik yapma fırsatı buldular.
![](https://berto.org.tr/wp-content/uploads/2020/11/1-1024x574.jpg)