Dikili Liman Başkanlığı ile Odamız arasında yapılan ortak çalışma sonucu, 2.kez Amatör Denizcilik Eğitimi ve Sınavı gerçekleştirildi.
İlkinde olduğu gibi yoğun katılımın sağlandığı sınav Bergama Ticaret Odası Hasan Şentürk Konferans Salonu’nda 2 aşamada gerçekleştirildi. Dikili Liman Başkanı Musa Uykur’un temel denizcilik eğitimi konularını içeren sunumunun hemen akabinde yazılı sınava geçildi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan ‘Hedef 2023 Bir Milyon Amatör Denizci’ projesi kapsamında Dikili Liman Başkanlığı tarafından verilen eğitimin ardından yapılan sınavı başarı ile tamamlayanlar 24 metreye kadar özel tekne kullanabilme yeterliliğine sahip olacak.
Eğitim ve sınav öncesinde ilk sınavda başarı sağlayarak Amatör Denizcilik Belgesi almaya hak kazananlara belgelerini Dikili Liman Başkanı Musa Uykur takdim etti.
Sınavın sonrasında BERTO Başkanı Fikret Ürper’i makamında ziyaret eden Dikili Liman Başkanı Musa Uykur, Bergama Ticaret Odası’nın projeye sağladığı katkıdan ve yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.
Başkan Ürper bu tür organizasyonlarla denizcilik kültürünün bölgemiz halkına aşılanmasının sevindirici olduğunu ifade ederek, Musa Uykur’a ziyareti için teşekkür etti.