Bergama Ticaret Odası Genel Sekreterliğine ilk defa bir bayan getirildi. Yeni yıl ile birlikte göreve başlayan Jülide Sungur. İşletme mezunu ve Bankacı kökenli Sungur’un son görevi İzmir’de bir ihtisas odasında genel sekreterlik idi
1974 yılında İzmir’de doğan Sungur 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.
Kariyerine 1996 yılında Demirbank’ta bireysel bankacılık yetkilisi olarak başlayan Sungur beş yıl Demirbank’ta çalıştıktan sonra 2 yıl Denizbank’ta Şube Bireysel Bankacılık Pazarlama Yetkilisi olarak görev yaptı. Daha sonra Garanti Bankasına geçen Sungur burada da beş yıl boyunca Şube Müşteri İlişkileri Yönetmeni, Şube Pazarlama müdür yardımcısı görevlerinde bulundu.
İyi derecede İngilizce bilen Jülide Sungur Personel İdaresi ve Şirket Mali Kriter Analizi, Yönetim Psikolojisi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetici Asistanlığı, Düşük Enflasyonist Ortamda Bankacılık, Şube Bilânço Yönetimi, Fiyatlama ve Verimlilik, Finansal Piyasalarda Tahmin Yöntemleri konusunda eğitim programlarına katıldı.
BERTO Yönetim Kurulu Başkanımız Melih Kahraman yaptığı açıklamada “Genel Sekreterlik kadromuz 5 aydır boştu. Jülide Hanım’ın odamızın sekretarya hizmetlerine bir güç katacağına inanıyorum” dedi