17 Nisan Cuma günü ilk seferini yapacak olan Bergama Seni Çağırıyor projesinin ikinci etabı için hazırlıklar tamamlandı.
Bergama Ticaret Odası, Bergama Belediyesi, Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksek Okulu, Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ortaklığı ile Bergama Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde ‘Mutlu Turist Mutlu Esnaf’ sloganıyla Bergama Seni Çağırıyor projesi için hazırlanan 20 saatlik Turizm İyileştirme Eğitimi sertifikaları Bergama Ticaret Odası Recep Darılmaz Meclis Salonu’nda katılımcılara verildi.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper: “ Yapmış olduğumuz bu eğitime katılımınızdan dolayı öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Almış olduğunuz eğitimler sonunda sizlere bir iyi turizm işletmesi etiketi verilecektir. Aynı zamanda buraya gelen turistlere bu etiktin olduğu işletmelerin turizm eğitimi aldığı belirtilecek. Bu eğitimi daha geniş kapsamlı olarak diğer sorumluluk alanımız olan ilçelerde de gerçekleştirmek istiyoruz. Burada bulunan Ege Üniversitesi hocalarımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Turizm kenti olan Bergama’da gelen misafirlere karşı duyarlılığınızı her zaman en yüksek düzeyde tutmanızı istiyorum.”sözlerini ifaTde etti.
Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. M. Metin Artukoğlu, “Almış olduğunuz bu eğitimi sadece şimdilik değil yaşam boyu sürdürmenizi diyorum.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından katılımcılara Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Atlam , Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Erdoğan, Ali Sarıl, Genel Sekreter Gülay Koç, Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. M. Metin Artukoğlu, Öğretim Görevlisi Emre Ataberk, Bergama Terziler Odası Başkanı Yusuf Kurtuldu tarafından sertifikalar verildi.