Bergama Belediyesi, Bergama Ticaret Odası ve Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksek Okulu Sürekli Eğitim Merkezi arasında Bergama Seni Çağırıyor Projesinin ikincisi öncesi turizm kalitesini yükseltmek amacıyla “Mutlu Turist Mutlu Esnaf” sloganlı eğitim programı için protokol imzaladı.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Bergama Belediyesi, Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksek Okulu Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Odamız ortaklığı ile geçen yılda gerçekleştirilen Bergama Seni Çağırıyor projesi sonrası yapılan anketlerin sonucu değerlendirilerek bir eğitim programı düzenlendiğini söyledi.
Söz alan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç:”Bergama’nın turizmine olan beklenti her geçen gün artmakta biz de bu beklentiyi karşılamak için bazı ortak etkinlikler düzenlemekteyiz. Geçen yıl Bergama Ticaret Odası ile ortak olarak yapmış olduğumuz Bergama Seni çağırıyor projesinin bu yıl ikincisini yapacağız. Geçen yıl gerçekleştirilen proje sonrası yapılan anketlere baktığımızda bazı eksikliklerin olduğunu gördük. Buna bağlı olarak Bergama Ticaret Odası, Bergama Belediyesi ve EGESEM ile bir eğitim programı belirledik.” diye konuştu ve eğitimin detayları hakkında bilgi vermek üzere sözü Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. M. Metin Artukoğlu’na bıraktı.
Artukokğlu:” Bergama Seni Çağırıyor gibi güzel bir projede turizm kalitesini daha iyi bir seviyeye getirebilmek için, iletişim ve beden dili, hizmet kalitesi, pazarlama, hijyen, etik alanlarında eğitim düzenleyeceğiz. Tabi ki bu eğitimlerin devamı da gelecek ve bu tarz eğitimler sonunda bir UNESCO şehrine layık bir bölge olacağız.”ifadesini kullandı.
Söz alan Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz:”Bugün güçlü bir işbirliği ile bir proje yürütmekteyiz. Bu proje kapsamında verilecek olan eğitimin içeriği çok önemli konular içermekte. Bu tarz eğitim ve projelerle bölgemizin daha da gelişeceğine inanıyor ve devamının gelmesini diliyorum.”dedi.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, bu eğitime önem verilmesi gerektiğini, geçen yıl gerçekleştirilen projenin sonunda geri dönüşler üzerine planlanmış bir eğitim programı olduğunu söyledi. Eğitim alan katılımcılara eğitim sonunda “İyi Turizm İşletmesi” etiketi verileceğini ifade etti.
Ürper, toplantı sonunda Berlin ITB Turizm Fuarında yapılan görüşmeler hakkında bilgi verdi.