Bergama Ticaret Odası, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekilleri ile Oda Başkanları’nın buluştuğu toplantıya ev sahipliği yaptı.

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Lütfi Kolat, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Sarıl, Tahir Erdoğan, Meclis Üyesi Göksel Özüak ve Genel Sekreter Gülay Koç’un ev sahipliğini yaptığı görüşmede, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekilleri Bedri Serter, Özcan Purçu, Mahir Polat, Kamil Okyay Sındır, Atila Sertel, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Terziler Odası Bşk. Yusuf Kurtuldu, Marangozlar Odası Bşk. Hasan Çoban, Berberler ve Kuaförler Odası Bşk. Vedat Yiğit, Bakkallar Odası Bşk. Mehmet Salim Söyler, Demirciler Odası Bşk. Özcan Ala ve Kahveciler Odası Genel Sekreteri Melek Bilir ve katılımcılar yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Ürper; “Kurulma aşamasındaki TDİOSB’ler sayesinde yakın gelecekte bölgemize pek çok yeni yatırımcı gelecek. Altyapı olarak bu talebe hazır olmalıyız. Bu hazırlığın en önemli noktası ise bölgemizde her açıdan yeterli bir Meslek Lisesi kurulmasından geçiyor. Var olan meslek lisemiz artık bu günün ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Kurulacak olan donanımlı bir meslek lisesi ile kendi vasıflı çalışan ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Bunun yanında Bergama olarak İZBAN konusunda da Büyükşehir’in desteklerini bekliyoruz. Bölgeye büyük fayda sağlayabilecek Çandarlı Limanı Projesi ise atıl vaziyette bekliyor. Kozak Çevre Yolu da atılması gereken hızlı adımlardan biri çünkü yarın oluşabilecek bir sorunda alternatif bir yol olmadığı için Kozak ile Bergama’nın bağı kesilebilir. Bu da hem seyahat, hem de ticari anlamda büyük zararlara yol açacaktır. Yine Bergama Çevre Yolu da bitmeyi bekleyen projeler arasında yer alıyor. Şehrin kullanışsız bir ana yolu var ve yoğun trafik, tüm Bergamalıları günden güne daha zor durumda bırakıyor.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Kozak Çam Fıstığı ve Dikili Marina Projesi toplantılarına da değinen Başkan Ürper, bölgede bir havalimanına da ihtiyaç olduğunu söyleyerek; “Çiğli’deki havalimanı sivil uçuşlara da açılabilirse özellikle Kuzey Ege ilçeleri için bu çok olumlu bir adım olacaktır. Bölgemiz bu havalimanını besleyebilecek potansiyele sahiptir” diyerek, bölgemiz hakkındaki sorunları ve çözüm önerilerini katılımcılara iletti.

Görüşme, Oda Başkanları’nın söz alarak, çözüme kavuşturulması gereken sorunlarını Milletvekilleri’ne iletmeleri ile devam etti.