31 Ekim sabahında Bergama Meslek Odaları ile kahvaltı eşliğinde toplantı düzenleyen Bergama Ticaret Odası, tüm odalar ile Bergama için ortak paydada toplanabilmek adına bir masada buluştu. Yaklaşan yerel seçimlerle çalışmalara başlayacak olan adaylara sunulacak problem ve çözüm önerileri üzerinde her bir meslek odasına tek yürek olma çağrısında bulunuldu. Toplantıda Bergama’daki meslek odası başkanları ile Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Işıldak ve Yönetim Kurulu Üyeleri bulundu.
Kollektif olarak hareket ederek ortak talep listesinin oluşturulmasının daha faydalı olacağını savunan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, 9 meslek odası başkanı ile Ziraat Odası Başkanı ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanına davetlerine katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Esnaf ve tüccarları temsil eden kurumlar olduklarından dolayı, gelecek olan başkan adaylarının talepleri göz ardı edemeyeceğini, bu sebeple aynı konuları dile getirmenin daha sağlıklı olacağını sözlerine ekledi. Diğer bir hususun da ortaya çıkan talepler doğrultusunda biz neler yapabiliriz, oda olarak ortaya ne koyabiliriz diye düşünmek gerektiğini ileten Ürper, oda başkanlarını da tek tek dinleyerek notlarını aldı. Söz alan Şoförler Odası Başkanı Mehmet Kızıltaş, Sergiciler Odası Başkanı Süleyman Türkoğlu, Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Salim Söyler, Terziler Odası Başkanı Yusuf Kurtuldu ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Başsan da benzer talepte olduklarını dile getirdi. Tek tek görüşmelere kendilerinin de karşı olduklarını belirten başkanlar, bu amaçla düzenlenen bu kahvaltı toplantısının çok faydalı olduğunu, herkese tek yürek olduklarını göstermek istediklerini ve tüm odaların öncüsü ve sözcüsü olarak da Bergama Ticaret Odası’nı gördüklerini belirtti.
Tüm odaların onayıyla başlatılan süreçte, Bergama adına atılabilecek adımlar ve görülen problemlere getirilecek çözüm önerilerini tek liste haline getirip güçlü bir tek ses olarak başkan adaylarına sunulması amaçlanıyor.