MESLEK LİSESİ, MEMLEKET MESELESİ

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler ve Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, bölgemizin gelecek projeksiyonunda mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin arttırılması ve nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması konularının ele alındığı Mesleki Eğitim Toplantısı öncesinde Bergama Bakırçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Yiğit Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bergama Yusuf Kemalettin Perin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bergama Mesleki Eğitim Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Ardından saat 14.00’te başlayan ve Bergama Ticaret Odası’nın organizasyonunu ve ev sahipliğini yaptığı toplantıya, ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler ile birlikte Bergama, Dikili ve Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Meslek Liseleri Müdürleri ve pek çok ilgili branş öğretmenleri katıldı. Nitelikli elemanların nasıl yetiştirilip meslek sahibi yapılabileceği konularının konuşulduğu toplantıda, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz ve Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu söz olarak, mesleki ve teknik eğitimin önemine ve bölgemizde atılması gereken adımlara değindiler.

Geçtiğimiz aylarda yapılan işveren ve işçi buluşmasındaki verilere göre 3 bini aşkın kişinin iş başvurusunda bulunduğunu, fakat bunlardan sadece 37 kişinin işe yerleşebildiğini söyleyen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper; “Vasıfsız olan iş gücümüzü, vasıflı hale getirmeliyiz” dedi.

Dr. Faruk Güler, bölgemizde yapılacak olan yatırımın örneği olan Gaziemir ESBAŞ tanıtımını yaptıktan sonra salondaki eğitimcilerin sorularını cevapladı, görüşlerini dinledi ve Ege Serbest Bölgesi’nde eğitim ve çeşitli destekleri de verebileceklerini ifade etti. Katılımcıların bu faydalı toplantıların ileriki tarihlerde tekrar yapılması talepleriyle etkinliğe son verildi.

 

● Tüm Etkinlik, Duyuru ve Basın Bildirilerimiz İçin Aşağıdaki Adresleri Takip Edebilirsiniz

Instagram | Facebook Twitter

Attachment