Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Bergama Organize Sanayi Bölgesi (BOSBİ) Başkan Vekili Fikret Ürper, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) destekleriyle Bergama Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulacak olan “Meslek Lisesi” için İzmir Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen Protokol İmza Töreni’ne katıldı.

Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı ve Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz’ın da katıldığı toplantıda, protokol; İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, BOSBİ Müteşebbis Heyeti Başkanı H. İbrahim Gökçüoğlu, BOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Telek, BERTO Başkanı ve BOSBİ Başkan Vekili Fikret Ürper tarafından imzalandı.

BERTO Başkanı Fikret Ürper’in her fırsatta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve ilgili bakanlara taşıdığı, bölgemizde yakın gelecekte doğacak olan istihdam açığını yine bölgemiz insanından karşılamak için kurulması gereken donanımlı bir Meslek Lisesi’nin temeli, imzalanan bu protokol ile atılmış oldu.

Konuyla ilgili görüş bildiren BERTO Başkanı Fikret Ürper; “Bergama Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 20 bin m² arsanın, Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmesi ve bu arsa üzerine TOBB desteğiyle 24 derslik ve 3 atölyeden oluşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımına ilişkin imzaladığımız bu protokolün bölgemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen ve geçecek olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum” dedi.