Kuzey Egenin İncileri platform toplantısı Bergama Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Işıldak, Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, BERTO Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Erdoğan, Azam Ziya Güç, Meclis Üyesi Ercüment Sunercan, Genel Sekreter Gülay Koç, bölge oda temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, konuşmasının ardından sözü Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’e bıraktı. Gönenç: “Yapılan ilk toplantıda ticaret odalarının bu projede yürütücü konumda olması kararı alınmıştı Ancak elbette bu projede yerel yönetimler de yer alacaktır. Proje yürütülürken gereken desteği vereceğiz. Daha önce de ticaret odasıyla ortak çalışmalar yaptık. Bunlardan birisi de iki yıl önce başlattığımız’ Bergama Seni Çağırıyor’ projesidir. Toplantının verimli geçmesini diliyor ve ayrıca Travel Turkey fuarında sizleri de Bergama standına bekliyoruz” dedi.

Toplantıda söz alan Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper: “Bölgemizim ciddi bir turizm potansiyeli var. Platformun amacı bu bölgeyi turizmde en yüksek kapasiteye ulaştırmak. Bu projeyle de bunu başarabileceğimize inanıyorum. Bundan sonraki adım özel sektörün bu projeyi devam ettirmesi” dedi.

Platform çalışmaları ve projenin yürütülmesi hakkında temsilcilerin önerilerinin alınmasının ardından söz alan Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Işıldak: “Kuzey Egenin İncileri çalışmalarımız ve attığımız emin adımlar ile bu projede çok büyük başarı elde edeceğimize inanıyorum. Bizler başlangıcı yapacağız ve devamında turizm sektörü bizim başlattığımız projeyi büyüterek yayacak” dedi.

Toplantı sonunda Doç Dr. Ayhan Gökdeniz platform başkanı seçilirken, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Azam Ziya Güç, BEAFSAD Başkanı Levent Karacaoğlu, Turizm işletmecisi Ceyhun Özsan, Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Büyükçıvgın, platform yürütme ve danışma kurulu üyesi olarak seçildi.