ALİAĞA, BERGAMA VE MENEMEN TİCARET ODALARI’NDAN İKİNCİ ORTAK TOPLANTI
05 Nisan 2012 Perşembe günü Bergama Ticaret Odası Meclis salonunda; Menemen ve Aliağa Ticaret Odalarının katılımıyla “Dijital Arşivleme” konulu sunum gerçekleşti.
Kuzey Ege’nin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak, birlikte hareket ederek Odaların genel sorunlarına çözümler üretmek için organize edilen ve ilki Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleşen, Aliağa, Bergama ve Menemen Ticaret Odalarını kapsayan toplantının ikincisi Bergama Ticaret Odasında yapıldı.
Toplantıya Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, Yönetim kurulu üyelerinden Erkan Evrenkaya, Levent Akçay, İsmail Birol;Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Meclis Başkanı Ender Özer; Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu başkanı Yılmaz Güral ve odaların genel sekreterleri, meclis üyeleri ve personellerinin katılımıyla gerçekleşti.
BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman Aliağa ve Menemen Ticaret odaları ile bir araya gelmenin mutluluğunu dile getirerek aynı bölgede olmalarından kaynaklanan güç birliğinden bahsetti.
Toplantıda Odaların mevcut durumlarına, ihtiyaçlarına ve sıkıntılarına yönelik fikirler paylaşılırken, toplantıya ev sahipliği yapan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, “Bu tür toplantılar odaların birlikte hareket etme ve birlikte duruş göstermesi için zemin niteliğinde. Birlikten güç doğacağı inancıyla ilki ALTO’da gerçekleşen toplantının ikincisini gerçekleştirdik. Bu toplantılar devam ettikçe toplantıların, niteliği ve çıktıları artacak, toplantılar daha faydalı bir hal alacaktır” şeklinde konuştu.
Dijital arşivleme sunumu ile başlayan Ortak Meclis toplantısında, bilgisayar teknolojilerinin ve yeni yazılımların daha yoğun kullanılmasına paralel, dijital arşivleme sistemine ilişkin özel bir firma olan Delfin Arşivleme tarafından bir sunum yapıldı. Sunumda Dijital Arşivleme ile güvenilir, kağıt israfının ve iş kaybının en aza indirildiği, işleyişin kontrol altında tutularak, sonuç odaklı bir çalışma sisteminin nasıl kurulabileceği aktarıldı.
Her türlü doküman tabanlı teknolojileri araştırmak, geliştirmek, kurum ve şirketlere anahtar çözümler sunmak amacı ile düzenlenen program da dijital arşivlemenin yararlı anlatılarak ne gibi faydalar sağlayacağı tartışıldı.
Sunumun ardından Berksoy Otelde “Midilli Fuarı” konulu yemekli toplantı gerçekleşti.
Geçtiğimiz yıl Midilli’de ilki düzenlenen “ Türk – Yunan Kültür ve Sanat Festivali” ne, Bu yıl üç oda birlikte katılma kararı aldı.
Önümüzde ki Haziran ayı içinde Midilli’de düzenlenecek “2. Türk – Yunan Kültür ve Sanat Festivali” ne Aliağa, Bergama ve Menemen Ticaret Odaları birlikte katılarak aynı standda yer alacak, yörelerinin ürünlerini tanıtma fırsatı bulacaklar
Midilli fuarıyla ilgili yapılan bilgilendirmenin ardından yemek sona ererken Başkan Kahraman katılımlarından dolayı Aliağa ve Menemen Ticaret odalarına teşekkürlerini sundu