Odamız, Bergama Kaymakamlığı, Bergama Belediyesi, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Batı Anadolu Serbest Bölge A.Ş ve Bergama Organize Sanayi Bölgesi organizasyonunda Ilıca Sosyal Tesisleri’nde “Kuzey Ege Mesleki Eğitim Çalıştayı” düzenlendi.
Protokol üyeleri, okul müdürleri, ilçe siyasi parti temsilcileri, firma temsilcileri ve basın mensuplarının yer aldığı Çalıştay’a, odamızı temsilen BERTO Başkanı Lütfi Kolat, Başkan Yardımcısı Melih Çağdaş, Meclis Üyeleri Nezih Yavuz, Onur Kayalıoğulları ve Genel Sekreter Gülay Koç katıldı.
Çalıştay’da sözü alan BERTO Başkanı Kolat; “BOSBİ içerisinde yükselecek olan Meslek Lisesi ve mevcut Meslek Liselerimiz ile Meslek Yüksek Okullarımızı bölgemizin geleceğine hazır olacak şekilde biçimlendirmek için düzenlenen bu Çalıştay, büyük bir önem taşıyor. Batı Anadolu Serbest Bölgesi’nin de kurulmasıyla bölgemiz binlerce kişi için istihdam kapısı haline gelecek. Bu istihdamdan önce kendi insanımızı faydalandırmanın yoluysa eğitimden geçiyor. Bugün burada, ortak bir akıl ile, insanımız, ilçelerimiz ve bölgemiz için doğru kararları almalıyız. Bu Çalıştay’da emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Çalıştay’da konuşan Kaymakam Avni Oral, Belediye Başkanı Hakan Koştu, İlçe Milli Eğitim Ekrem Ulus, ESBAŞ CEO’su Dr. Faruk Güler ve BOSBİ Başkanı Ahmet Telek de atılan bu adımın önemine değindi. Çalıştay sonunda, katılan sektör temsilcileri ve destek olan öğretmenlere katılım belgeleri verildi.