Odamız ve Kınık Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Hanri Benazus koleksiyonundan “Çağdaş Atatürk Fotoğrafları Sergisi ve İmza Günleri” bugün sona erdi.
Açılışı yoğun bir katılım ile yapılan sergi, 3 gün boyunca Kınık Öğretmenevi’nde ziyaretçiler ile buluştu. 100’den fazla kitabı, 20 Bin’in üzerinde Atatürk fotoğrafı arşivi bulunan 93 yaşındaki yazar Hanri Benazus, sergi boyunca ziyaretçiler ile fotoğraf çektirdi ve kitaplarını imzaladı.
Serginin son gününde Kınık Sakız Adası’nda Kınık Kaymakamı Erol Türkmen, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve daha pek çok katılımcının yer aldığı teşekkür yemeğine katılan Benazus, ardından Kınık Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Derelioğlu, okul yönetimi ve öğrencilerin de katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirdi.
Akabinde Bergama Ticaret Odası’nı ziyaret eden Benazus’a Başkan Fikret Ürper; “Geçtiğimiz yaz Dikili’de, daha önce Bergama’da ve şimdi de Kınık’ta odamız ve belediyelerin desteğiyle düzenlemiş olduğumuz bu sergilere bizleri kırmayıp katıldığınız için teşekkürler ediyoruz” dedi ve üzerinde Zenus Sunağı’nın yer aldığı bir plaket takdim etti.