Sağlık Bakanlığı İzmir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan Kınık Semt Polikliniği açıldı.
Ak Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema’nın katılımıyla gerçekleştirilen törene Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Bergama Dr. Faruk İlker Devler Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Osman Himmetoğlu, Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Mustafa Durmaz ve Kınık halkı katılım gösterdi.
Açılış töreninde söz alan Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Osman Himmetoğlu Kınık’ta açılan Semt Polikliniği’nin Dahiliye, Cerrahi, Kadın Doğum, Çocuk, Diş branşlarında her gün, Göz ve KBB branşlarında ise Cuma günleri gündüz hizmet verileceğini ifade eden Himmetoğlu, Göz Polikliniği’nin kurulmasında yardımda bulunan Bergama Ticaret Odası’na teşekkürlerini iletti.
Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, 2 yıl içerisinde kurulacak olan Kınık Semt Polikliniği, 10500 m² den oluşan içinde Toplum Sağlığı Merkezi, 112 İstasyonu ve 24 saat nöbet usulü çalışacak sağlık merkezi için de gerekli bütçenin ayrıldığını belirtti.
Konuşma için söz alan İzmir Milletvekili Nesrin Ulema Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer’e bu projede göstermiş olduğu çabadan dolayı teşekkürlerini ileten Ulema, Türkiye’nin sağlık sektöründe geçmişten günümüze gelen gelişmeleri hakkında bilgi verdi.
Konuşmaların ardından Semt Polikliniği’nin kurdelesi kesilerek açılış gerçekleştirildi.