Bu yıl Kınık İlçemizde 8. yapılan Eğitim ve Bilim Şenliği coşku içinde gerçekleştirildi.
Kınık Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kınık Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği şenlik Kınık Cumhuriyet Meydanında yapılan gösteriler ile başladı. Kınık’a bağlı okulların sunduğu halk oyunları gösterisinin ardından, şenlik programına Kınık Kaymakamı Resul Kır’ın öğretmen evinde verdiği açılış kokteyli ile devam edildi. Üç gün boyunca süren şenlikte ilçedeki eğitim kurumları ile özel kuruluşların fuar alanında açtıkları stantlar ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kalırken halk Cumhuriyet meydanında yerel sanatçıların akşam verdikleri konserler ile coştu.
Eğitim ve Bilim Şenliğinin açılışında BERTO Başkanı Melih Kahraman ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Dericoğulları’da vardı.
Kınık Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kınık Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Eğitim ve Bilim Şenliğinin açılış kokteyline katılan BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, Başkan Vekili İbrahim Dericioğulları ile Oda Genel Sekreteri Muzaffer Özarun fuar alanında da standları tek tek dolaşarak sergilen ürünler hakkında standt görevlilerinden bilgi aldılar.
BERTO Yöneticilerinin bu şenlikte de kendilerini yalnız bırakmamasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya “Kınık ile Bergama ticari ilişkiler açısından birbirine çok yakın iki ilçedir. Biz Bergama Ticaret Odasına bağlıyız. Şenlik açılışımıza gelen Bergama Ticaret Odası Başkanı Sayın Melih Kahraman ve yöneticilere teşekkür ederiz” dedi.