Sayın üyelerimiz, 

Kınık ilçesi; Fatih, Osmaniye ve Yeni Mahalle’de Tohum, Fide, Tıbbi ve Aromatik Bitki ihtisas konusunda “Kınık Tarıma Dayalı İhtisas (Tohum, Fide, Tıbbi ve Aromatik Bitki) Organize Sanayi Bölgesi” projesinin yaklaşık 1,613,993,00 m2 alan üzerine kurulması hedeflenmektedir. Proje, İzmir Valiliği, İzmir Ticaret OdasıEge Bölgesi Sanayi Odasıİzmir Ticaret BorsasıEge İhracatçı BirlikleriKınık Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası ortaklığındaki Müteşebbis Heyet tarafından yönetilecektir.

Bu proje ile sebze, meyve, çiçek, tıbbi ve aromatik bitki tohumu üretimi, ithalat ve ihracat odaklı fide üretimi, teknolojik seralarda tıbbi ve aromatik bitki üretimi yapılması planlanmaktadır. Ayrıca alan içinde planlanacak sanayi parselleri ile drog, uçucu yağ ve ihtisas konusuna uygun diğer sanayi tesislerinin kurulması da amaçlanmaktadır.

Kınık TDİOSB‘de üretilecek olan kaliteli ve doğru türdeki tıbbi ve aromatik bitki tohum ve fideleri, sözleşmeli bir şekilde üreticilere verilecek ve üreticiden gelen tıbbi ve aromatik bitkiler TDİOSB alanındaki sanayilerde işlenerek katma değeri yüksek ürünlere dönüştürülecektir.

– Projenin detaylı sunumunu, Sera Üretici ve Sanayici Taahhütnamelerini ve irtibat adreslerini aşağıda görebileceğiniz gibi tamamı Ek’te de tarafınıza sunulmuştur.

Bilgilendirme Sunumu İçin Tıklayınız

Sanayici Taahhütnamesi İçin Tıklayınız

Sera Üretici Taahhütnamesi İçin Tıklayınız

Bilgi ve Başvuru İçin


İRTİBAT

Dr. Hitay Baran | İzmir Ticaret Odası / Proje Koordinatörü
GSM: 0 533 296 99 97 | E-Posta: hitay.baran@izto.org.tr

Fatih Üçgün | Proje Danışmanı
GSM: 0 532 695 91 71 | E-Posta: fatih.ucgun@dikilitdiosb.org.tr

ADRES: Ege Bölgesi Sanayi Odası, Cumhuriyet Bulvarı No: 63 Pasaport, 35210 İZMİR