Geçtiğimiz günlerde Tüzel kişilik kazanan Kınık TDİOSB’nin tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya, proje kurucu ortaklarından biri olan Bergama Ticaret Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper katıldı.

Toplantı öncesinde alanının da gezildiği, ilk etapta bölgede yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayacak olan TDİOSB, tohum, fide, tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda Türkiye’de ilk olacak. Toplantıda, TDİOSB’nin faaliyete geçtikten sonra A kalitedeki tohum ve fideleri üreticiler ile paylaşıp, üreticilerden gelen bitkilerin de TDİOSB alanındaki sanayilerde işlenerek katma değerli ürünlere dönüştürüleceği bilgisi paylaşıldı ve teknik değerlendirmeler detaylı bir sunumla anlatıldı.

Ayrıca toplantıda Kınık Kaymakamı Erol Türkmen, Kınık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yıldırım Kavlak, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kınık TDİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Enver Olgunsoy, Martin Bauer Turkey Genel Müdür Yardımcısı Suat Meral, Satın Alma ve Plantasyon Müdürü Erdinç Yünten, Nur Gıda İçra Kurulu Başkanı Dr. Abdülbeşir Ceylan, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Arda Yüksel, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Akdemir, Ege Borsa Yönetim Kurulu Üyesi Veli Yüksel, Kınık TDİOSB Proje ekibi ve proje koordinatörü Fatih Üçgün de yer aldı.