Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ilçe ziyaretleri kapsamında Bergama’yı ziyaret etti. Oda Başkanları ve basın mensuplarının yer aldığı görüşmeye Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper de katıldı.

Ürper söz alarak; “Kozak yolu bizler için çok önemli. Mevcut yolun zarar görmesiyle Bergama ile Kozak arasındaki bağlantı kopabilir. Hem tarihi dokuyu korumak, hem de seyahat ve ticareti kolaylaştırmak için Yeni Kozak Yolu projesinin hızlandırılması hepimizin yararına olacaktır. Bunun yanında bölgemize istihdam sağlayacak olan Dikili ve Kınık TDİOSB’ler için de tüm destek verenlere teşekkürler ediyorum. Dikili TDİOSB çok hızlı bir şekilde ilerlerken Kınık TDİOSB için gelen talepleri de gördükçe yakın gelecekte OSB’lerin bölgemizi kalkındıracağını da rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Tabi bunca istihdamdan bahsederken vasıflı insan yetiştirecek bir Meslek Lisesi ihtiyacımız olduğunu da tekrar hatırlatmak istiyorum. Son olarak Ayvalık Marina, kapasitesinin çok üzerinde çalışıyor. Dikili’ye de bir marina yapılabilirse hem çevre esnaf hem de bölgemiz bundan olumlu şekilde yararlanacaktır” diyerek taleplerini dile getirdi.

Tüm Oda Başkanları’na ve diğer katılımcılara teşekkürlerini de ifade eden Ürper; “Özellikle uzun zamandır bölgemize büyük ilgi, alaka göstererek sık sık ziyarette bulunup, sorunlarımız ile ilgilenen Sayın Kerem Ali Sürekli‘ye de burada şahsım ve Bergama Ticaret Odası olarak tekrar teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” dedi.

Görüşme toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.