Bergama Ticaret Odası ve Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan Kardeş Oda protokolü ardından bölge araştırması, odaların faaliyet değerlendirmeleri yapılması için ziyaret sırası Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası’ndaydı.
Iğdır TSO Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efgan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Ekber Ayaz ve Genel Sekreter Gökçen Turan’dan oluşan heyeti Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Işıldak, Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Eski Başkanı Melih Kahraman ve Genel Sekreter Gülay Koç ağırladı.
Bergama Ticaret Odası Toplantı Salonunda gelen heyete BERTO’nun faaliyet alanları, gündem konuları, bölge gelişimi için yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildikten sonra BERTO ve Iğdır TSO arasında hediye takdimi gerçekleştirildi. Toplantı sonrası gelen heyetle birlikte Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’e ziyaret gerçekleştirildi. Gönenç’ten UNESCO Dünya Mirası Bergama hakkında bilgi alan heyetin ikinci durağı Bergama Kaymakamlığı oldu. Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz ile yapılan görüşmelerin ardından Bergama’nın kültürel değerleri olan Bergama Parşömeni, zeytinyağı, tarihi çarşısı Arasta hakkında bilgi alan heyet Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası ortaklığı ile gerçekleştirilen Bergama Seni Çağırıyor projesinin etkinliği olan müzik dinletisine katıldı. Burada gerçekleştirdikleri kısa molanın ardından Altın Madeni ve AGROBAY Seracılığa ziyaret gerçekleştirildi. Altın Madeni ve AGROBAY Seracılığın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi alan heyet günü sonlandırdı.