Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Tahir Erdoğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Göksel Özüak, Melih Çağdaş, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Paksoy ve Genel Sekreter Gülay Koç, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter ve Cumhuriyet Halk Partisi Bergama İlçe Teşkilatı’nı odamızda ağırladı.
BERTO Meclis Başkanı Tahir Erdoğan ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Göksel Özüak’tan Bergama Ticaret Odası hakkında bilgi alan Serter; “Bergama, hem tarihi, hem kültürü, hem de gelişmekte olan sanayisi ile tam anlamıyla bir mücevher. Bu mücevheri de sizler gibi bölge ekonomisine hakim, değerli iş insanlarıyla birlikte işleyip, tüm dünyanın gözünü alacak şekilde daha çok parlatmalıyız” dedi.
“Oda olarak en çok dile getirdiğimiz konu, Bergama Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yükselecek olan Meslek Lisesi’nin hız kazanması. Yakın gelecekte bölgemizin hızla değişime uğrayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden, bu istihdam açığından önce kendi, bölge insanımız yararlansın diye çabalıyor ve Başkanımız Lütfi Kolat ile birlikte, hepimiz bu konuyu her platformda dile getiriyoruz” diyen Özüak’tan sonra sözü alan Meclis Başkanı Tahir Erdoğan; Dikili TDİOSB, Kınık Tıbbi ve Aromatik Bitkiler TDİOSB, BASBAŞ ve BOSBİ’nin güncel durumlarına değindi.
Ziyaret sonunda, Milletvekili Serter ile birlikte Bergama Ticaret Odası tarafından 2021 yılında hazırlanan büyük prodüksüyonlu Bölge Tanıtım Filmi de izlendi. BERTO Yönetimi, değerli ziyaretleri için Milletvekili Bedri Serter’e teşekkür etti.