Bergama Ticaret Odası ve Gediz Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile verilen eğitimler sürüyor. Düzenli olarak devam eden eğitimlerin bu ayki konusu ”İnsan Kaynakları Yönetimi” oldu.
30 Mayıs 2012 Çarşamba günü Bergama Ticaret Odası Meclis Salonu’nda, Gediz Üniversitesi Öğretim Görevlisi aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Pınar Süral Özer tarafından verilen eğitime Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, Meclis Üyesi Yusuf Burcu, Bergama Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Duran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Duman’ın yanı sıra Bergama Ticaret Odası üyeleri de katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Melih Kahraman, memleketimiz eğitime karşı duyarsız, gelişen dünyada yeniliğe ve eğitime açık olmayan işletmelerin ömürleri uzun olmayacaktır dedi. “Amacımız bölgemizin kalkınmasını ve ticaretin gelişmesini sağlamak diyen Kahraman iş hayatına katkı sağlamak amacıyla, verilecek eğitimler de seçtiğimiz konulara özen gösteriyoruz diyerek eğitimin hayırlı olmasını diledi.
Kurumlarda verimliliği, karlılığı ve kaliteyi etkileyen İnsan Kaynakları Yönetiminin önemine değinen Doç. Dr. Pınar Özer tarafından; İnsan Kaynakları Yönetiminin ne olduğu, kurumsal kimlik, personel yönetimi, İKY işlevleri planlaması, kariyer yönetimi ve planlaması, performans yönetimi ve değerlendirmesi anlatılarak ideal bir sistemin nasıl olması gerekliliği tartışıldı.Eğitim sonunda katılımcılar çok memnun kaldıklarını belirterek Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman’a böyle faydalı eğitimleri düzenli olarak gerçekleştirdiği için teşekkürlerini ilettiler.