IŞIKLI SİNALİZASYON LAMBALARININ KONULMASI İÇİN ODAMIZIN YAPTIĞI YAZIŞLARA SONUCUNDA T.C.BERGAMA KAYMAKAMLIĞI İLÇE TRAFİK KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN GELEN SON YAZI ŞÖYLEDİR
İl Trafik Komisyonunun Oluru ile, İzmir Yolu Bayatlı Kooperatif evlerinin bulunduğu yol kavşağına IŞIKLI SİNYALİZASYON LAMBALARININ KONULMASI, Bergama istikametinden Bayatlı Kooperatif evlerine giriş için yola paralel BAĞLANTI YOLUN YAPILMASI ve Bergama ’ya dönüş yapacak araçlar içinde BAĞLANTI YOLDAN SOLA DÖNÜŞÜN SAĞLANMASI ile aynı yol üzerinde bulunan Küçükkaya Köyü girişine ışıklı sinyalizasyon lambası KONULMADAN yola paralel BAĞLANTI YOLU YAPILARAK, Bergama ’ya dönüş yapacak araçlar için BAĞLANTI YOLDAN SOLA DÖNÜŞÜN YAPILMASI’nın UYGUN olduğu karar altına alınmış ve yolun yapımı ve bakımından sorumlu kuruluşa (Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü/BORNOVA) gönderilmiştir.
İlçemizin Kınık girişi, Hastane ve Kestel Köprüsünün birleştiği dört yol ağzı ile Topçu Kışlası’nın önünde bulunan yolun düzenlenmesi ile ilgili olarak yolların yapımı ve bakımından sorumlu kuruluşlarla ( Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü/Bergama Belediye Başkanlığı) yazışmalar yapılmıştır.