Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sarıl sosyal fayda amacıyla çalışmalar yapan, Bergama Ticaret Odası ve Bergama Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Güzel İşler Derneği’nin Tonoz Düşünce Atölyesi’ne katıldı. Etkinliğin öncesinde Ali Sarıl ve Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu,Güzel İşler Derneği Başkanı Sosyal Tasarımcı Sercan Duygan’dan derneğin faaliyet ve çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.
Tonoz Düşünce Atölyesine bu yıl Türkiye’nin farklı illerinden 300 öğrenci ve 9 Eylül, Adnan Menderes ile Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere alanında uzman akademisyenler katılım gösterdi. Akademisyenler, arkeoloji, felsefe, psikoloji, sanat ve tarih konularında öğrencilere toplamda 14 atölye çalışması sunacak.
Atölyenin bugün yapılan etkinliğinde Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Felsefe Tarihi Ana Bilim Dalı Doç. Dr. Cengiz İskender Özkan mantıksal paradokslar konusunda katılımcıları bilgilendirirken mantık ve matematik ilişkisinin tarih boyunca süre gelen evrimini felsefe ekseninde değerlendirerek katılımcılara aktardı.
%65 oranında Bergama’dan kayıt alındığını dile getiren Güzel İşler Derneği Başkanı Sercan Duygan Bergama’da gençlere, öğrencilere, sivil topluma, akademisyenlere, çalışan kesime ve yerel halka hitap edecek, farklı disiplinlerde çalışan kişilerce kurgulanan ve sosyal fayda içeren çeşitli düşünce ve uygulama atölyeleri ile katılımcıların üretmesine, paylaşmasına ve gelişmesine aracı olmak istediklerini dile getirdi.