Bergama Ticaret Odası, 24 – 27 Haziran 2010 tarihleri arasında Gaziantep”de, Türkiye, Irak, İran, Lübnan, Suriye ve Ürdün’lü firmaların katılımıyla gerçekleştirilecek olan “EXPO GATEWAY TO MIDDLE EAST” Fuarına ziyaretçi olarak katılıyor.

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Melih Kahraman konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Türkiye, ekonomik krizle birlikte, stratejik konumu ve ekonomik potansiyeliyle dış ticarette önemini güçlendirirken, Ortadoğu ülkeleriyle ilişkilerinde fırsatlar ülkesi konumunda. Bu fırsatları değerlendirmek amacıyla, 2010 yılında Gaziantep’te ticaret açısından son derece önemli fuar düzenleniyor.

Ortadoğu ülkeleri, sanayi ürünleri ve genel tüketim ürünleri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yüksek miktarlarda ithalata devam ederken, gerek Türkiye gerekse dünyadaki diğer firmaların dikkatlerini çekiyor. Irak’ın yeniden yapılanma sürecinde petrol gelirlerini yatırım ve ithalatta daha çok kullanmaya başlaması, Türk firmalara ciddi ihracat fırsatları sunarken, Türkiye’nin bu ülkeye ihracatı 5 milyar dolara yükseldi. Irak’ın sunduğu dış ticaret olanakları Türkiye ile de sınırlı değil. Çin ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, uluslararası firmaların tüm dikkatleri bu ülkeye odaklanmış durumda.

Bu süreçte, 24-27 Haziran tarihlerinde; Irak, Suriye, Iran, Ürdün ve Lübnan’ında katılımı ile gerçekleştirilecek olan Expo Gateway to Middle East Fuarına Bergama Ticaret Odası olarak ziyaret amaçlı katılıp, Ortadoğuyla iş yapan firmalarla tanışma fırsatı yakalamış olacağız

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB), Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ve Gaziantep Ticaret Borsası gibi birçok dernek, kuruluş ve kurum tarafından da desteklenen bu organizasyon hiç şüphesiz ki üyelerimizin ticari ilişkileri açısından büyük önem taşıyor’ dedi.

Ortadoğu coğrafyası ile iş yapmak isteyen firmalara ve bölge ekonomisine çok büyük katkılar ve imkanlar sağlayacağına inanılan Expo Gateway to Middle East Fuarı, Gaziantep’te ki Ortadoğu Fuar Merkezi’nde 24-27 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bergama Ticaret Odasından yapılan açımlamada, Expo Gateway Middle East Fuarına ziyaretçi olarak katılmak isteyen üyelerinin 31 Mayıs 2010 tarihine kadar Odaya müracaat ederek önkayıt yaptırabileceği belirtildi.