İsrail’in Türkiye doğumlu büyükelçisi Gaby Levy üçüncü kez geldiğe Bergama ziyaretinde Bergama Ticaret Odasının konuğu oldu. Yanındakiler ile birlikte Bergama Belediyesini ziyaretinin ardından Bergama Ticaret Odasına gelen Büyükelçi Levy BERTO Başkanı Melih Kahraman tarafından kapıda karşılandı.
İlk ziyaretlerinin aksine daha sakin bir sınırlı bir grup ile temaslarını yapan Levy “BERTO Başkanı Kahraman’ın odasında Bergama hakkında kısa bilgiler verdi. Levy ve beraberindekilere 1925 yılında kurulan odaları hakkında bilgi veren Melih Kahraman “Levy’nin oda bu kadar eski ise benim babam ve büyükbabamda Bergama’da ticaret ile uğraşıyordu. Mutlaka onlarda odanın üyesidir demesi üzerine BERTO Başkanı Kahraman eski üyelik kayıtlarını inceleteceğini söyledi
Bergama’nın tarımsal bir ekonomik karaktere sahip olmasına rağmen geniş fırsat ve olanaklara sahip olduğunu belirten Kahraman “ilçe ve bölgemiz başta altın, granit, perlit ve son dönemlerde Kınık ilçemizde tespit edilen ve 1 milyar tonu bulduğu söylenen zengin kömür yatakları ile büyük bir yeraltı zenginliğine sahiptir.
İlçe ve bölgeye başta seracılık olmak üzere rüzgâr enerjisi konusunda ciddi yatırımlar girmeye başladığını söyleyen Kahraman “bölgemize binden fazla rüzgar tribünü için başvuru var. Avrupa’nın en modern ve büyük serası ilçemiz sınırları içinde” dedi
Kahraman bölgenin diğer büyük bir avantajının termal su ve enerji olduğunu belirterek., 1700 hektarlık bir alanda kurulacak Bergama OSB hakkında da bilgi” verdi.