Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Lütfi Kolat ve Genel Sekreter Gülay Koç Bergama Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen, bölge halkımızın önemli geçim kaynakları arasında yer alan fıstıkçamlarındaki verim düşüklüğüne ilişkin sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı bilgilendirme ve proje tanıtım toplantısına katıldı.

Orman Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen toplantıya Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, İzmir Orman Bölge Müdür Vekili Mehmet Erol, Bergama Orman İşletme Müdürü Turan Çiğnaklı, Müdür Yardımcısı Mustafa Koruk ve konuyla ilgili çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda köy muhtarı ve üretici katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Kozak yöresinde fıstıkçamlarında meydana gelen sıkıntıların geçmişini ve şuana kadar yapılan çalışmaları özetleyen bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantının sonunda bu amaçla başlatılan projelerin çalışma ekiplerinde yer alan görevliler, yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verdiler ve katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.