Egedesonses.com Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Karakaş, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper’i makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında kısa bir de röportaj gerçekleştiren Murat Karakaş, Başkan Ürper’in bölgemiz ekonomisi hakkındaki değerlendirmelerini ve görüşlerini aldı.

Ekonomideki sıkıntıların küresel boyutta olduğunun altını çizen Ürper, bunun doğal sonucu olarak da ülkemiz ve bölgemiz ekonomisinin de bu durumdan etkilendiğini söyledi. Bu sürecin de en kısa zamanda en az zararla atlatılacağına olan inancının sonsuz olduğunu belirten Fikret Ürper, bunun da formülünün ihracata dayalı çalışan şirketlere olan desteğin artması yönünde olduğunu söyledi.

Murat Karakaş’ın bölgemiz sanayisi hakkındaki sorularını da yanıtlayan Fikret Ürper, hedeflerinin ve arzularının bölgemize katma değeri yüksek üretim yapan yatırımcıları çekerek üretim kalitesinin artırılması, istihdamın da nitelikli iş gücü ekseninde gelişmesi olduğunu kaydetti. Bergama Ticaret Odası’nın kurucu ortağı olduğu Dikili İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (jeotermal kaynaklı) Projesi’ne ayrı bir parantez açan Ürper, bölgemizin ekonomik canlılığına orta ve uzun vadede çok büyük katkı yapacağına inandığı bu projenin çok yakın takipçisi olduğunu ifade etti.