Bergama Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Göksel Özüak ve Genel Sekreter Gülay Koç; Minyatür Sanatçısı Arya Kamalı öncülüğünde, birçok sanatçının katılımıyla hazırlanan, Ege Bölgesi’nde yaşamış, Milli Mücadele’de bizzat görev almış olan Efe ve Zeybekler konulu “Efeler ve Zeybekler Zamanı Sergisi”nin açılışına katıldı.

Bergama Müzesi’nde düzenlenen serginin açılış konuşmasını Bergama Müze Müdürü Nilgün Ustura yaparak serginin önemine değindi. Ardından sözü alan Arya Kamalı; “Dünyada, hatta ülkemizde popüler kültürün ürettiği birçok yapay kahramanın filmleri, oyuncakları var. Oysa bizim gerçek kahramanlarımız efelerimiz, zeybeklerimiz var ve bugün biz de burada, sanatçı arkadaşlarım ile birlikte bu konuyu ele almaya çalıştık” diyerek BERTO Başkan Yardımcısı Özüak’a “101 Kemeraltı Efsanesi” adlı derlemeyi hediye ederek sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Bergama İlçe Tarım ve Orman Müdürü İlmiye Ümmiye Çelik ve daha pek çok katılımcının yer aldığı açılış sonunda halk oyunu gösterisi de düzenlendi ve eserler yerinde incelendi.