Koray Odabaşı’nın ‘İnternette Pazarlama Stratejileri ve Sosyal Medya’ adlı eğitim semineri üyelerimizin katılımıyla Cumartesi günü odamızda gerçekleşti.

İki bölümden oluşan eğitimimizin ilk bölümünde, sitemizin ziyaret sayısını arttırma yolları, sitemizin giren sayısını ölçme, site kurarken anahtar kelimenin kullanmanın faydaları, sitemizin ziyaretçi sayısının takip etme yöntemleri içerdi. Eğitmen Koray Odabaşı, daha küçük şirketlerin büyük şirketlere göre daha avantajlı olduğu belirtirken web projeleri hakkında bilgi verdi.

İnteraktif bir eğitim olarak devam eğitimimizin öğleden sonraki bölümünde sahibi olduğumuz sitemizin google, yahoo gibi arama motorlarında en üst sıralara taşımanın yollarını, internette pazarlama, sosyal medyada pazarlama, e-bülten ile pazarlama yöntemleri yer aldı. Trendleri yakalamanın önemini belirten Odabaşı, ürünlerin internette satışı ile uyumunun önemini belirtti. Sitelerde kullanılan bannerın etkili olma yöntemlerini anlatırken internette pazarlamanın sosyal medya çerçevesinde yapılarak önem kazandığını belirtti.

Eğitmenimiz, üyelerimizin sorularını yanıtlayarak karşılıklı memnuniyet çerçevesinde ve olumlu sonuçlar alınarak eğitim sona erdi.