Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin, DEVA Partisi İl Başkanı Seda Kaya Ösen, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, DEVA Partisi Bergama İlçe Başkanı Melih Sağlambaşoğlu ve İzmir Büyükşehir ve Bergama Belediye Meclis Üyesi Nezih Özuyar, odamızı ziyaret etti.

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Başkan Yardımcısı Levent Akçay ve Genel Sekreter Gülay Koç‘un ev sahipliği yaptığı görüşmenin ana konusu tarım ve bölgedeki ekonomik gelişmeler oldu.

Dikili Tarıma Dayalı İhtisas OSB, Kınık Tarıma Dayalı Aromatik Bitkiler OSB, kurulma aşamasında olan Serbest Bölge ve bünyesinde faaliyet gösteren işletmeler ile bölgede hızla daha çok istihdam sağlamayı hedefleyen Bergama Organize Sanayi Bölgesi’nden bahseden BERTO Başkanı Fikret Ürper; “Bölgemizde hızla yükselmekte olan OSB’ler ile yakın zamanda olumlu değişimlere şahit olacağız. Bu yatırımlar yapılırken bölge tarımının korunması da çok önemli. Bölgemizde yetiştirilen Pamuk, dünyanın en kaliteli pamuklarından. Üretimi teşvik edilip, desteklenmeli ve ekim alanları artırılmalı” diyerek bölge tarımı ve üretilen ürünler hakkında da bilgiler verdi ve bu büyüme ile tarımsal alanda ve günlük kullanımda ortaya çıkacak su ihtiyacına değindi. Ayrıca Ürper, Yenilenebilir Enerji ve Güneş Enerjisi Sistemleri hakkında da bilgiler verdi.

DEVA Partisi Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin, eylem planlarına ilişkin bilgiler aktardı. Başkan Ürper’in, ziyaretleri için kendilerine teşekkür etmesiyle görüşme sona erdi.