Yapildigi gunden 21. Yuzyilin basina kadar tutun deposu olarak , yakin zamana kadar giyim fabrikasi ve beyaz esya deposu olark kullanilan eski tutun deposunu bağımsız bir sosyo-kültürel merkez haline getirmek üzere restore edilmesini amaçlayan projenin çalışmalarını yerinde görmek üzere Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Başkan Yardımcısı Lütfi Kolat, Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Erdoğan, Hakan Karcı ve Ertuğ Canoglu ile Genel Sekreter Gülay Koç tütün deposunu ziyaret ettiler.
Projenin sosyal ve mekansal yapısını oluşturmak için
Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve doktora öğrencisi José Manuel Garcia Torres ile uzmanlar, akademisyenler ve öğrencilerden olusan uluslararasi çalışma ekibiyle birlikte yürütülen proje tamamlanarak 2019 da düzenlenmesi planlanan 4. Uluslararası RIGPAC Workshop için test laboratuvarı olacaktır.
Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper Helenistik dönemin, tıbbın, kültür ve sanatın merkezi, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Bergama’da tarihi dokunun profesyonel çalışmalarla korunması ve tekrar Bergama’ya kazandırılması çok önemli. Proje mimarını kutluyor ve yürüten ekibe kolaylıklar diliyoruz dedi.