Bergama Ticaret Odası, Cumhuriyet’imizin 100. yılına özel anlamlı bir projeye imza attı. “100. Yılında Cumhuriyet” başlığıyla Bergama Ticaret Odası tarafından hazırlanan ve içerisinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1934 yılında Bergama’ya yaptığı ziyaret sırasındaki anıların, Cumhuriyet ile kazandığımız hakların ve daha pek çok dikkat çekici detayların yer aldığı özel gazete, Bergama şehir merkezinde 28 ve 29 Ekim olmak üzere 2 gün boyunca geleceğimizin teminatı çocuklarımız tarafından dağıtıldı.

Konu ile ilgili konuşan BERTO Başkanı Lütfi Kolat; “Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün ve egemenliğimizin teminatı olan Cumhuriyet’imizin tam 100 yaşına girdiği bu 29 Ekim’de, hem Cumhuriyet’in ilan edilişini, hem Cumhuriyet ile kazandığımız haklarımızı, hem de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bergama ziyaretine ait anıları “100. Yıl Özel” gazetemiz ile Cumhuriyet’in ilk günlerindeki o hava ile birlikte anlatmak ve biraz da olsa, okuyan herkesi o yıllara götürüp düşündürmek ve heycanlandırmak istedik. Bu 2 gün boyunca gazetemizi eline alan çoğu kişi fotoğrafını çekip paylaşarak güzel geri dönüşlerle bizleri mutlu etti. 1 asırlık koca çınarımız, Cumhuriyet’imizin bayramı, Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Bergama Ticaret Odası – Cumhuriyet’in 100. Yılı Özel Gazetesi’ni https://tinyurl.com/4yawja3k adresinden online olarak okuyabilirsiniz 🇹🇷