Odamız ve Kınık Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Hanri Benazus koleksiyonundan Çağdaş Atatürk Fotoğrafları Sergisi Kınık’ta açıldı.
Kınık Öğretmevin’de düzenlenen açılışta Kınık Kaymakamı Erol Türkmen, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus, kurum müdürleri, Bergama Ticaret Odası Yönetim ve Meclis üyeleri, öğrenciler ve katılımcılar yer aldı.
Açılış konuşmalarını yapan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper; “Geçtiğimiz yaz Dikili’de, önceki yıllarda da Bergama’da değerli Hanri Benazus’un da katılımıyla gerçekleştirmiş olduğumuz bu sergiyi bugün Kınık’ta da açıyoruz. Hanri bey her davetimizde de bizi kırmamış ve ilerleyen yaşına rağmen düzenlenen bu sergilerde bizleri Mustafa Kemal Atatürk’lü yıllara götürüp, duygu dolu anlar yaşatmıştı. Böylesine dolu ve değerli bir kişiyle Bergama ve Dikili’den sonra bugün burada da tekrar bir araya geldiğimiz için çok mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hanri Benazus’a ve Kınık Belediyesi’ne destekleri için teşekkürler ediyorum” dedi.
100’den fazla kitabı, 20 Bin’in üzerinde de Atatürk fotoğrafı arşivi bulunan 93 yaşındaki Hanri Benazus ve sergisi, 19 ve 20 Mayıs tarihlerinde Kınık Öğretmenevi’nde ziyaret edilebilir.