BERTO Yönetimi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıya Bergama İlçe Tarım Müdürü Ümmiye Çelik Saygın, Dikili İlçe Tarım Müdürü Göksel Arslan, Kınık İlçe Tarım Müdürü Yıldırım Kavlak, Bergama Ticaret Odası geçmiş dönem Başkanları Ali İhsan Süter, Fikret Ürper, bölgedeki zeytin ve zeytinyağı üreticileri, kooperatifler ve Zeytin ve Zeytinyağı ile ilgilenenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BERTO Başkanı Lütfi Kolat; “Bölgemizdeki Zeytin ve Zeytinyağı üretiminin geçmişi, binlerce yıl önceye dayanıyor. Köklü bir tarihimiz ve milyonlarca ağacımız var. Fakat “Zeytin ve Zeytinyağı” denince ne yazık ki ilk akla gelen yerlerden biri değiliz. İşte biz de tam olarak bunu değiştirmek için kolları sıvadık. Fikir alışverişleri, eğitimler, seminerler, projeler ve çalışmalarımızla bu gidişatı hep birlikte değiştirecek ve bölgemizi Zeytin ve Zeytinyağı denince ilk akla gelen yerlerden biri haline getireceğiz. Bu yolculukta bizlerle olduğunuz için teşekkür ediyoruz” diyerek sözü düşüncelerini paylaşmak isteyenlere bıraktı.

Akademik Danışman Doç. Dr. Elif Tunalı Çalışkan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda herkes söz alarak düşüncelerini paylaştı. Sorunlar tespit edildi, çözüm önerileri dinlendi ve atılacak adımlar planlandı.