BEST BUDDIES TURKEY EŞLEŞTİRME TÖRENİ BERKM’DE YAPILDI
Dünyada 48 ülkede 1 milyondan fazla gönüllüsü olan Best Buddies , 1989 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kuruldu. Türkiye’de ise 8 yıldır faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşunun Eşleştirme Töreni Bergama Kültür Merkezinde yapıldı.
Zihinsel ve gelişim engelli bireylerle gönüllüleri arkadaş yapan programa Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı , Belediye Başkanı Mehmet Gönenç , İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz , İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Uğur , Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper , Best Buddies Turkey Koordinatörü Sercan Duygan , sivil toplum kuruluşları ve eğitim kurumları temsilcileri ile Onur Konuğu Şarkıcı Koray Avcı katıldı ve Eşleştirme Töreni kapsamında badi ve gönüllüleri tek tek sahneye çağırarak eşleştirdi. Törenin ardından sahneye davet edilen Koray avcı izleyenlere müzik ziyafeti verdi. Yoğun katılımın olduğu programda İzmir Otizim Orkestrası ve Korosu da sahne alırken Onur Konuğu Avcı şarkılara eşlik etti.
Program sonunda Belediye Başkanı Gönenç’in Şarkıcı Avcı’ya , Bergama Kadin Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından yapılan el işini hediye etti. Toplu resim çekimi ile tören sona erdi.

[easy_image_gallery gallery=”400″]