Geçtiğimiz yıl ülke geneli ve dünyanın değişik ülkelerinden toplam 432 bin 619 turisti ağırlayan Bergama’ya yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yerli ve yabancı turistler akın etmeye başladı.

Geçtiğimiz yıl Bergama Ticaret Odası tarafından hizmete açılan turizm information bürosu, bu yıl da yerli ve yabancı turistlerin yoğun ziyaretiyle karşı karşıya.
Tarihte birçok uygarlıklara ev sahipliği yapmış Bergama’ya gelen turistlerin hak ettiği hizmeti verebilmesi için hizmete sunulan turizm bürosu turistlerin yoğun ilgisini topluyor.

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere ve İtalya başta olmak üzere Avustralya, Japonya, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden Bergama’ya gelerek ören yerlerini gezmek isteyen turistlere İngilizce bilen personel büro personeli ev sahipliği yapıyor.

Ticaret Odası tarafından hazırlatılan Türkçe, İngilizce ve Yunanca Bergama broşürü ve tanıtıcı kitapçıklar dağıtılan büroda gelen turistlere tarihi ve turistik yerler, yiyecek ve eğlenilecek mekanlar, konaklama ve ulaşım hakkında bilgi verilmekte ve ilçenin sosyo ekonomik yapısına katkı sağlanmaktadır.

Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman, “Geçtiğimiz yıl faaliyete geçirdiğimiz turizm bürosunu ziyaret eden turistlerin isteklerine ve taleplerine cevap vermektedir. İngilizce bilen personelimiz Bergamamızı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere yol göstermekte ve yöremizin tanıtımını gerçekleştirmektedir.” Şeklinde konuştu.

Başkan Kahraman; Binlerce yıllık tarihi geçmişiyle ve günümüze gelen kalıntılarıyla kültür ve inanç turizminde önemli bir yere sahip olan Bergama’nın turizm potansiyelinin yüksek olduğunu, ziyaret eden turistlerin isteklerine ve taleplerine daha iyi cevap vermek adına günlük rapor tutularak beklentilerin analiz edildiğini söyledi. Bu raporlarla belirlenen taleplere cevap verebilmek için çalıştıklarını ifade etti. Bergama’nın turizmden hakkettiği payı alması için kurum olarak her türlü çalışmalara hazır olduklarını kaydetti.