Bergama Ticaret Odası, her yıl geleneksel olarak yaptığı Ramazan yardımlarına, bu yıl da Aktar AVM’de mahalle muhtarlarıyla yapılan teslim töreni ile başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Bergama Ticaret Odası, Bergama, Dikili ve Kınık ilçelerinde, çevre belde ve mahallelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayı dolasıyla gıda yardımında bulundu. Belediyeler ve muhtarlar tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi 1400 kişiye gıda paketleri dağıtılmaya başlandı.

Bergama Ticaret Odası Başkanı Melih Kahraman, tespit edilen 1400 aileye yardım paketlerinin dağıtımına başlandığını belirterek “Her yıl geleneksel olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlikte yaptığımız ramazan yardımlarını bu yıl da yapıyoruz. TOBB’dan gelen destek ile 650 adet, oda olarak 150 adet ve yönetim kurulu üyelerimizin şahsi katkılarıyla 600 adet erzak yardımı ile toplamda 1400 aileyi sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Erzak paketlerinin oluşturulması için Bergama, Dikili ve Kınık ilçelerimizdeki gıda ürünü satan üyelerimizden teklif alıp en uygun fiyat vereni tespit ettik. En uygun fiyatı Aktar AVM verdi. Özverili çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.

Kahraman, ihalenin yerel mağazada kalmasından çok memnun olduğunu ifade ederek uluslar arası mağaza ve markaların her zaman ucuz olmadığını, yerel mağaza ve markaların da ucuz fiyatlı olabileceğine değindi. Yardımların en kısa zamanda ihtiyaç sahiplerine ulaşması temennilerinde bulundu.