Bergama Ticaret Odası, 2009- 2010 öğretim döneminde Bergama, Dikili ve Kınık ilçelerindeki okullara ulaştırılmak üzere 930 adet paltodan oluşan giyim yardımında bulundu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 20 bin TL’lik desteği ile alınan 930 adet palto Bergama, Dikili ve Kınık milli eğitim müdürlüklerine teslim edildi.
Kınık ilçesi Şehit Cafer Atilla İlköğretim okulunda yapılan bir tören ile paltolar Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Duman’ın da katılımı ile Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman tarafından teslim edildi. .
Bergama Ticaret Odasının yaptığı bu yardıma çok müteşekkir olduklarını belirten Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Duman “ Yardımlar tam zamanında, kış gelmeden ulaştı. Bu yardımdan dolayı camiam adına Bergama Ticaret Odasına çok teşekkür ediyor ve yardımların devam etmesini istiyorum” dedi.
Müdür Duman “Şehit Cafer Atilla İlköğretim Okulunun taşımalı bir okul olduğunu ve kırsal kesimden gelir düzeyi daha düşük öğrenciler geldiği için buraya biraz daha fazla palto kontenjanı ayırdıklarını” söyledi.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman’da üç ilçemizin merkez ve köylerindeki okullara bu eğitim yardımının yedincisini yapmaktan çok mutlu olduklarını belirtti.