Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Karcı, Tahir Erdoğan, Ali Sarıl ve Genel Sekreter Gülay Koç, Bergama Ticaret Odası girişimleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle hayata geçirilen “TOBB Küçük Parmaklar” kampanyası kapsamında Bergama, Dikili ve Kınık’taki öğrencilerin Covid-19 nedeniyle sadece internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilen eğitim süreçlerine bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek amacıyla toplamda 90 adet klavyeli tableti ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim etti.

Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz‘a 50, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Derlioğlu‘na 20 ve Dikili İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus‘a da 20 adet tableti teslim eden BERTO Yönetimi, her birinin de ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmesi dileklerini de iletti.

Kampanya hakkında “Tüm dünyayı saran bu zorlu süreçte eğitim de dahil olmak üzere her şey internet ortamına taşındı. Biz de Bergama Ticaret Odası olarak çevrimiçi eğitimlere katılamayan çocuklarımız için TOBB öncülüğünde bu tablet yardımı kampanyasını başlattık ve tabletlerimizi Bergama, Dikili ve Kınık Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenen öğrencilerimize ulaştırılabilmesi için teslim ettik. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz” ifadelerini kullanan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper; bu zorlu sürecin en kısa sürede sona ereceğini umduğunu da dile getirdi.