BERTO Yönetim Kurulu Başkanı Melih KAHRAMAN, Yönetim Kurulu Bakan Vekilleri Yusuf Ziya KURŞUN, Erkan EVRENKAYA, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Levent AKÇAY ve Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi KÖPRÜLÜ, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas DUMAN’ a yeni görev yerinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Bergama Ticaret Odası olarak yaptığımız eğitim alanındaki yardım ve etkinlikler söz konu olurken, Müdür DUMAN, her yıl düzenli olarak geleneksel hale getirdiğimiz palto yardımlarını eski görev yeri olan Foça’ya taşıdığını, orada da uygulamaya geçirttiğini ifade etti.

Yönetim kurulu Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya KURŞUN, geçen yıla kadar nakdi yardım yaptığımızı bu sene yönetim kurulu kararı ile okulları proje bazlı destek vereceğimizi açıkladı.

Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Levent AKÇAY ise yapılan yardımların amacına yönelik yapmaya karar verdiğimizi belirterek nakdi olan yardımları aldığımız karar ile sonlandırdığını bildirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas DUMAN, almış olduğumuz kararı doğrulayarak somut bir yardımın okullara belli miktarda yapılan yardımdan daha iyi olduğunu savundu.

Ziyarette yatılı okulun, öğrenciler üzerindeki yararlı ve zararlı yönleri konuşulurken Müdür DUMAN, yedinci sınıftan küçük olan öğrencilerin aile sevgisine ihtiyaçları olduğunu bu yüzden yedinci sınıftan itibaren öğrencilerin yatılı olarak okumaları daha iyi olacağını belirtti. Yatılı okuyan çocuğun kendi ayaklarının üzerinde durarak sorumluluk sahibi olduğunu, paylaşmasını ve disiplinli çalışmasını öğrendiğini ifade etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Melih KAHRAMAN, ziyarette kurum olarak 2009 yılında eğitime 38 bin lira kaynak aktardığımızı, 2010 yılında ihtiyaçları gereği gelen okullara 500TL yardım yaptığımızı, 2011 yılından itibaren proje bazlı yardım yapmak ya da eğitime katkıda bulunabilmek adına derslik yapılması için kaynak aktarımı yapılabileceğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü DUMAN, 500TL okullara yardım yapmak yerine dişe dokunur bir iş yapmak daha doğru olacağını bu sebeple mevcut İmam Hatip Lisesi için pansiyon sıkıntısı olduklarını belirtti. Bir merkez okul niteliğinde olan lisenin dersliklerinin en üst katının pansiyona çevrilerek öğrencilerin kaldıklarını ifade etti. Bu durumla ilgili hayır sever vatandaşların teşvik edilmesi konusunda yardım talep etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Melih KAHRAMAN, 24 Mart ihalesi olacak liman için girişimlerin başladığını belirterek limanla bölüm açılması için çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

Başkan Melih KAHRAMAN’ nın bu önerisine karşı endüstri meslek lisesinin dersliklerinin yetersiz olduğunu ancak eski hastanenin eğitime kazandırılabilirse liman ile ilgili bölümlerin açılmasında bir problem olamayacağını dile getirdi. Bununla birlikte önümüzdeki yıl Zeytindağ Lisesi’nin meslek lisesine ya da anadolu lisesine dönüşümü olacağını, meslek lisesine dönüştürüldüğünde liman ile ilgili bölüm açılmasında Zeytindağ Lisesi’nde de açılabileceğini belirtti.

Ziyaretimiz karşılıklı iş birliği, çözüm önerileri ve fikir alışverişi ile devam ederken Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Müdürümüz İlyas DUMAN’ a yeni görev yerinde başarılar dileyerek hayırlı olsun temennilerinde bulundular.