Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Meclis ve Oda üyeleri Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi yönetimini ziyaret etti. Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve beraberindeki heyeti Diyarbakır OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Sezai Topalan ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Odabaşı karşıladı.
Diyarbakır OSB Başkanı Odabaşı, işadamlarının bölgeye bakış açısını değiştirmesi gerektiğini belirterek, OSB alanında yatırım yapmaya davet etti. Diyarbakır OSB alanındaki fabrikaların üretimi hakkında detaylı bilgiler veren Odabaşı’dan sonra konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu da, ülkenin batısı ile doğusunda yaşayanların ortak sevgi dilini oluşturması gerektiğini belirterek, “Bunun aksi söylemler hiç kimseye yarar sağlamaz” dedi.
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, düşünce ve taleplerin karşılıklı olarak birbirine çok yakın olduğunu belirterek, OSB heyetine teşekkür etti. Ürper, Bölgemizde yapılan yatırım faaliyetleri, projeleri ve Bergama sanayisi hakkında detaylı bir sunum yaptıktan sonra Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Üyelerini Bergama’ya davet etti.
Yapılan konuşmanın ardından Diyarbakır OSB Yönetimi Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper’e bir plaket takdim etti. Çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından taraflar ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek tekrar görüşme dileklerinde bulundular.