Bergama Ticaret Odası, İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Beyaz Kalem Projesi başlığı altında eğitim ve bilinçlendirme projesine destek oldu.

İlçe Emniyet Müdürlüğümüz eğitim ve öğretim yapılan okullarda öğrencilere güvenli ortamın sağlanması amacı ile öğrenci, öğretmen ve velilere bilinçlendirme faaliyetleri düzenlemeye başlamıştır.

14.02.2011 – 03.06.2011 tarihleri arasında düzenlenen ve düzenlenecek seminerlerde çocuklarla ortak bir paylaşım ile bir araya gelen İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, kısa gösteriler ile çocuklara kötü alışkanlıkların, ahlaki değerlerin ve polisin tanıtılmasını sağlamaktadır. Okullarda eğitim gören öğrencilerin güvenli bir eğitim ortamında bulunmalarını sağlamak, okuldaki sorunlarının çözümüne yardımcı olmak, zararlı alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak ve kamuoyunun duyarlılığını arttırmak amacıyla öğrenciler, öğretmenler ve veliler bilgilendirilerek Bergama Ticaret Odası olarak hazırlanmasına destek verdiğimiz broşür ve kalem dağıtılarak ortak bir paylaşım sağlanmaktadır.